Esileht  » 
Uudised ja teated  » 
Külaplats ja tenniseväljak  » 
Vee- ja kanalitrassi rajamine Irus  » 
Iru prügipõletusjaam  » 
Küla eestseisus  » 
Külakoosolekud  » 
Arengukava  » 
Ajalugu  » 
Ämma austamine  » 
Ilm  » 
Mittetulundusühingud  » 
Detailplaneeringud  » 
Lingid  » 
Jõelähtme valla uudised  » 
Keskkond  » 
» Teated » Jaanipäev » Jaanipäeva järelkaja

Jaanituli ja Iru mängud

 

Hea meel on tõdeda, et ka sellel aastal õnnestusid Iru mängud ja Võidupüha ning Jaanipäeva tähistamised!

Pidustustele eelnenud pühapäeva, 21. juunil olid meil ka talgud.

Talgutel osalejaid oli küll napilt, kuid kes kaasa lõid olid väga tublid!

Helju Lukas, Viivi Talts ja Evi Miital riisusid prahti ja seejärel koos Vello Paldermaaga pühkisid harjadega kogu suure tenniseväljaku, Endel Engman - Iru ehitaja pani prahi kotti ja aitas ka tenniseväljakut pühkida – nühkida. ( pildil Viivi ja Endel ), Ansis Klasmanis korraldas värava hingede keevitust koos Alekseiga ja seejärel küla- ja lõkkeplatsi tasandamist BobCatiga Ta oli varasel hommikutunnil  kohale toonud kivirahnud, mis sai nüüd paigaldatud väravate ette ja taha, et lõpetada see pidev autodega tenniseväljakule sõitmine! Ta toimetas kohale ka suure graniitrahnu, mille paigutasime külaplatsi algusesse ja sinna võiks tekkida ka tahvel, mis midagi sõnaks meie Iru küla kohta!

Einar Pelja, oma suure kraanaga (vt pilti) aitas kenasti uue nööri lipuvardale kinnitada.  Hulljulge Martin Johannson oli see, kes kraana noka otsas lipunööri läbi varda tipus oleva aasa tõmbas ( vt pilti). Nööri pikkuse väljaarvestamisel oli juhendajaks Endel ja lõikajaks Andres ( vt. Pilti).

Eriti suure töö tegid Andres Johannson, Kristjan Leks, Aleksei, Art Kuum, Vello Paldermaa, Einar ja ka vähesemal määral teised  suure osa võrkaia parandamisega. See töö kestis kolmel esimesel mainitul pea õhtuni välja, mille eest neile ka eraldi tänu!

 

Neljapäeval sain kokkuleppele Vallavalitusega ja reedel niitis Loo Halduse mees Rene  suurema osa  küla- ja lõkkeplatsist. Riigimaal oleva lõkkeplartsi  järelniitmise tegi meie MTÜ Iru Ämma Klubi juhatuse esimees Toomas Udu, samuti lipuväljaku niitmise ning üldise korrastusniitmise! Suur tänu temale selle suh raske füüsilise pingutuse eest!

Toomas aitas ka võrgu parandamisel ning tenniseväljaku liinide mahamärkimisel kollase värviga.

Kuna mul oli päris palju liikumisi ja ärakäimisi, siis nii mõnigi jäi vist mainimata, kuid suur tänu kõigile talgulistele!

 

Lõpetuseks täname ühiselt veelkord Endel Engmani ja Vello Paldremaad, kes külaplatsi algusesse eelnevalt teadete stendi üles panid!

 

Iru mängude läbiviimise eest suur  tänu Elo ja Art Kuumale, Ansis Klasmanisele, kes nii laste- kui ka suurte programmi koostamisele oma energia ja teadmised panid. Lastele tegi erilist rõõmu Elo ja Arti batuut, mis kenasti kohale kanti!

Eriti populaarseks kujunes tänu Ansisi humoorikale juhtimisele saapa vise!

Lastele tegi suurt nalja köievedu, mis oli esmakordselt kavas!

 Eraldi tänu Elole, et ta toreda bändi leidis, kes oma  laulude ja musitseerimisega meie Jaanitule eredamalt põlema panid! Mängu- ja laulumeesteks olid Peep Mandre ja Peeter Kurel! Tore oli näha ka tantsupaare keerlemas nii murul kui asfaldil. Vast jõuame kunagi ka selleni, et jälle saaks platsile hea puidust tantsupõrand! Kunagi, rohkem kui 30 aastat tagasi, ehtsal nõukajal oli tantsupõrand külapidude korraldamiseks ehitatud saarikusse.

Hea hakkamise korral saame vast ka kiige taastatud!

Jaanitule saime Jõelähtme rahvamaja juurest, kus Valla Volikogu esimees Väino Haab süütas meie tormilaterna tulest mis oli alguse saanud Jõgevalt EV presidendi T.H Ilvese tõrvikust!

Meie lõke oli võimas, sest rohkem kui aasta oodanud lõkkematerjal kui ootas süütamist!

 

Tore oli ka see, et üle 100 inimese sai osa meie Jaanitule särast ja rikkalikust ühislauast! Tänud Teiel hea külarahvas, kes nii rikkalike korvidega ohtralt head ja paremat oli kaasa toonud!

 

Kohtumiseni 23. juunil 2010,

 

Arno

Iru külavanem

design by tiger.ee