Esileht  » 
Uudised ja teated  » 
Külaplats ja tenniseväljak  » 
Vee- ja kanalitrassi rajamine Irus  » 
Iru prügipõletusjaam  » 
Küla eestseisus  » 
Külakoosolekud  » 
Arengukava  » 
Ajalugu  » 
Ämma austamine  » 
Ilm  » 
Mittetulundusühingud  » 
Detailplaneeringud  » 
Lingid  » 
Jõelähtme valla uudised  » 
Keskkond  » 
» Uudised ja teated » külapäev 29.05.2011

Kutse Iru küla päevale 29. mail

Hea Iru küla elanik!

Mitut oma küla inimest tunned Sina? Ainult üleaedseid? Viit? Kümmet? Siiski väheseid, on küllap üksmeelne vastus. Ometi on elu meid siia külg külje kõrvale elama sättinud. Kui meid ka miski muu ei seo, siis ühine kodupaik ikka. Selle võiksime ühisel jõul aga palju kodusemaks muuta.

Meie, Elo, Gerli ja Regina, saime tuttavaks hiljaaegu ja päris juhuslikult, aga nagu öeldakse, juttu on jätkunud kauemaks. Nii tekkiski meil suur huvi teistegi külaelanikega lähemalt tuttavaks saada, Sinuga näiteks!

Oleme tegelikult väga rõõmsad, et külavanema ja veel mõne aktiivsema irulase eestvõttel on meie inimeste vahelt jää sulama hakanud – meil on talgud, ühised kelgusõidud ja jaanipäevad. Ent külaelu võiks ju kihada iga päev! Ehk oleks hea  kuulata mõne vanema külaelaniku meenutusi, töötuks jäädes naabrimehele oma abikätt pakkuda, teiste “külaeitedega” taimepoegi vahetada, mõne noore emaga üheskoos lapsehoidmist korraldada, külanaabrile oma head kooki pakkuda… Just sellest viimasest tahaksimegi alustada.

Meie ettepanek: head irulased, saame maikuu viimasel pühapäeval (29.05.) külaplatsil kõik kokku – lööme korraks kevadiste aiatööde vahel selja sirgu ja saame tuttavaks! Seal teeme ühisel jõul oma olemise mugavaks, maitseme sümboolse tasu eest perenaiste hõrgutisi, elame kaasa esinejatele, osaleme käsitööoksjonil… Ühepäevakohviku tulu anname oma külale – millise ettevõtmise tarvis täpselt, saad Sinagi aidata otsustada.

Mitmed Iru ja ka valla inimesed on õnneks külapäeva vastu juba huvi üles näidanud ja valmis omalt poolt õla alla panema. Praeguseks on meie korraldajate ring juba üksjagu laienenud – on hea huumorisoonega päevajuht ja esinejaid, mitu kokka-kohvijagajat… Loodame siiski väga, et Sinagi oled valmis nõu ja jõuga abiks tulema – pilli mängima, küpsetama või morssi segama, annetama oma näputöö oksjonile, tooma toole ja laudu, lastele mänge korraldama… Või on Sul ehk omalt poolt mõni väärt idee?

Palun kirjuta meile, kas tahad küla kokkusaamisel osaleda (ja mitmekesi). Ootame väga, et võtaksid ühisele lauale ka omalt poolt veidi suupoolist kaasa; kirjuta lisaks, kas  tahaksid korraldamisel veelgi abiks olla (ja millega). Jääme just Sind ootama!

Palun anna meile oma tulekust märku (helista, saada e-kiri või pista sedel postkasti):

Elo derma@derma.ee , 5235624; Ämma tee 16

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Osalen külapäeval 29.  mail /ei osale (kriipsuta alla)

Soovin toetada…………….. (millega?)

Minu ettepanekud…………….

design by tiger.ee